Θάντερ-Μάβερικς 84-103: Διπλό στην Οκλαχόμα χωρίς τον Λούκα Ντόντσιτς

Οι Ντάλας Μάβερικς δεν είχαν τον Λούκα Ντόντσιτς στην σύνθεση τους, αλλά κατάφεραν να νικήσουν εκτός έδρας τους Οκλαχόμα Σίτι Θάντερ με 103-84 και ανέβασαν το ρεκόρ τους στο 13-13, ενώ οι γηπεδούχοι έπεσαν στο 8-18.

Χωρίς τον Λούκα Ντόντσιτς θα αγωνίζονται για το επόμενο διάστημα οι Μάβερικς, αφού ο Σλοβένος σταρ εξακολουθεί να αισθάνεται ενοχλήσεις στον λαβωμένο του αριστερό αστράγαλο, με το πρήξιμο να μην έχει υποχωρήσει. Οι φιλοξενούμενοι είχαν το πάνω χέρι στο πρώτο μέρος και προηγήθηκαν με δέκα πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (56-46).

Οι Μάβερικς διατήρησαν το προβάδιμα τους στο δεύτερο ημίχρονο και με ένα επί μέρους σκορ 23-13 στην τέταρτη περίοδο, νίκησαν εκτός έδρας τους Θάντερ με 103-84.

Από τους Μάβερικς διακρίθηκαν οι Μπράνσον και Κλέμπερ με 18 και 16 πόντους αντίστοιχα, ενώ οι Θάντερ ξεχώρισαν οι Γκίλτζεους-Αλεξάντερ και Ρόμπινσον με 18 και 11 πόντους.

Περίοδοι: 27-28, 46-56, 71-80, 84-103