Λέικερς-Μάτζικ 106-94: Με βασιλικό triple double

Οι Λέικερς υπερασπίστηκαν την έδρα τους και νίκησαν τους Μάτζικ με 106-94, με αποτέλεσμα να ανεβάσουν το ρεκόρ τους στο 15-13, ενώ οι φιλοξενούμενοι έπεσαν στο 5-23.

Οι δύο ομάδες εναλλάσονταν στο σκορ στα πρώτα λεπτά, με τους Μάτζικ να έχουν το πάνω χέρι στην δεύτερη περίοδο και να προηγούνται με τρεις πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (52-29). Καταιγιστικοί οι Λέικερς στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου με ένα επί μέρους σκορ 36-10, που τους έδωσε προβάδισμα 23 πόντων (85-62). Οι γηπεδούχοι διατήρησαν το προβάδισμα τους στην τέταρτη περίοδο και νίκησαν εντός έδρας τους Μάτζικ με 106-94.

Από τους Λέικερς διακρίθηκε ο Λεμπρόν Τζέιμς με 30 πόντους, έντεκα ριμπάουντ και δέκα ασίστ, με τους Χόρτον-Τάκερ και Γουέστμπρουκ να σκοράρουν από 19 πόντους έκαστος. Από τους Μάτζικ ξεχώρισαν οι Άντονι και Βάγκνερ με 21 και 20 πόντους αντίστοιχα.

Περίοδοι: 18-25, 49-52, 85-62, 106-84