Μπουγιουκτσεκμέτσε-Φενέρμπαχτσε 80-85: Συνεχίζει αήττητη η ομάδα του Ιτούδη

Η Φενέρμπαχτσε που κοουτσάρει ο ομοσπονδιακός προπονητής, Δημήτρης Ιτούδης νίκησε εκτός έδρας την Μπουγιουκτσεκμέτσε με 85-80 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 2-0, ενώ οι γηπεδούχοι έχουν δύο ήττες σε ισάριθμες αναμετρήσεις.

Δυνατό ξεκίνημα για την Φενέρμπαχτσε, η οποία ήταν μπροστά με οχτώ πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (25-17). Αν και η Μπουγιουκτσεκμέτσε μείωσε στον ένα πόντο στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι φιλοξενούμενοι κράτησαν την απόσταση τους στους τέσσερις πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (42-38).

Οι δύο ομάδες εναλλάσονταν στο σκορ στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου, με τους "κίτρινους" να έχουν προβάδισμα με πέντε πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (64-59). Η Φενέρμπαχτσε διατήρησε το προβάδισμα της στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εκτός έδρας την Μπουγιουκτσεκμέτσε με 85-80.

Από την Φενέρμπαχτσε διακρίθηκαν οι Γουίλμπεκιν και Μότλει με 18 και 16 πόντους αντίστοιχα. Από την Μπουγιουκτσεκμέτσε ξεχώρισε ο Ρίβερς που σκόραρε 18 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 17-25, 38-42, 59-64, 80-85