Μονακό-Ούνικς 84-85: Στις λεπτομέρειες επικράτησαν οι Ρώσοι

Παρά την αντιπίθεση της Μονακό στο δεύτερο μέρος, η Ούνικς Καζάν διατήρησε το προβάδισμα της και βρήκε απαντήσεις, με αποτέλεσμα να νικήσει με 85-84 στην φιλική αναμέτρηση.

H Ούνικς Καζάν πάτησε το γκάζι στα πρώτα και προηγήθηκε με 16 πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (29-13). Αν και η Μονακό πίεσε στα πρώτα λεπτά του δεύτερου δεκαλέπτου, η Ρωσική ομάδα προηγήθηκε με 18 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (49-31).

Οι Μονεγάσκοι έδωσαν ξανά ενδιαφέρον στο παιχνίδι αφού με ένα επί μέρους σκορ 28-19 στα πρώτα λεπτά του δεύτερου μέρους, μείωσε σε μεγάλο ποσοστό την διαφορά, με τους Ρώσους να διατηρούν προβάδισμα εννιά πόντων στο τέλος της τρίτης περιόδου (68-59). Αν και η ομάδα του Πριγκιπάτου ξέφυγε με ένα επί μέρους σκορ 25-17 στην τέταρτη περίοδο, η Ούνικς Καζάν διαχειρίστηκε ιδανικά την κατάσταση και νίκησε στο φιλικό με 85-84.

Από την Ούνικς Καζάν ξεχώρισαν οι Μπράουν και Κλιμένκο με 20 και 15 πόντους αντίστοιχα, ενώ από την Μονακό διακρίθηκαν ο Γκρέι με 16 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 13-29, 31-49, 59-68, 84-85