Θάντερ-Σέλτικς 150-117: Οι κεραυνοί τρόμαξαν την Βοστώνη

Οι Θάντερ επικράτησαν εντός έδρας των Σέλτικς με 150-117 και ανέβασαν το ρεκόρ τους στο 16-21, ενώ η ομάδα από την Βοστώνη έπεσε στο 26-12.

Δυνατή αρχή και από τις δύο ομάδες, με τους Θάντερ να είναι μπροστά με ένα πόντο στο τέλος της πρώτης περιόδου (34-33). Η ομάδα από την Οκλαχόμα πάτησε το γκάζι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 40-21, προηγήθηκε με 20 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (74-54).

Οι γηπεδούχοι ανέβασαν πολλές ταχύτητες στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 48-37, προηγήθηκαν με 31 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (122-91). Οι Θάντερ διατήρησαν το προβάδισμα τους στην τέταρτη περίοδο και νίκησαν εντός έδρας τους Σέλτικς με 150-117.

Από τους Θάντερ διακρίθηκαν οι Γκίντει και Ντορτ με 25 και 23 πόντους αντίστοιχα. Από τους Σέλτικς ξεχώρισαν οι Μπράουν και Τέιτουμ με 29 και 27 πόντους.

Περίοδοι: 34-33, 74-54, 122-91, 150-117