Τζαζ-Κινγκς 115-117: Διπλό για το Σακραμέντο με λάμψη Φοξ

Οι Κινγκς νίκησαν εκτός έδρας τους Τζαζ με 117-115 και ανέβασαν το ρεκόρ τους στο 20-16, ενώ η ομάδα από την Γιούτα έπεσε στο 19-21.

Καλύτερο ξεκίνημα για την ομάδα από το Σακραμέντο, η οποία προηγήθηκε με εννέα πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (60-51). Η ομάδα από την Γιούτα βρήκε απαντήσεις στα πρώτα λεπτά του δεύτερου μέρους και με ένα επί μέρους σκορ 38-28, προηγήθηκε με ένα πόντο στο τέλος της τρίτης περιόδου (89-88). Το ματς έγινε ντέρμπι στην τέταρτη περίοδο, με τις δύο ομάδες να είναι κοντά, αλλά οι Κινγκς ήταν πιο αποτελεσματικοί και νίκησαν εκτός έδρας τους Τζαζ με 117-115.

Από τους Κινγκς διακρίθηκαν οι Φοξ και Σαμπόνις (14ρ. και οχτώ ασίστ) με 37 και 21 πόντους αντίστοιχα. Από τους Τζαζ ξεχώρισαν οι Μαρκάνεν και Κλάρκσον με 28 και 24 πόντους.

Περίοδοι: 28-35, 51-60, 89-88, 115-117