Μπακς-Γουίζαρντς 123-113: Με μυθική εμφάνιση και 55αρα του Γιάννη Αντετοκούνμπο

Οι Μπακς νίκησαν εντός έδρας τους Γουίζαρντς με 123-113 και ανέβασαν το ρεκόρ τους στο 24-13, ενώ η ομάδα από την Γουάσινγκτον έπεσε στο 17-22.

Αν και οι Γουίζαρντς πήραν προβάδισμα με τέσσερις πόντους στο 5' λεπτό (15-11), οι Μπακς ανέβασαν ρυθμό, με αποτέλεσμα να προσπεράσουν και να είναι μπροστά με τέσσερις πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (32-28). Παρότι η ομάδα από την Γουάσινγκτον πήρε προβάδισμα μια φορά στο δεύτερο δωδεκάλεπτο (49-46, 18' λεπτό), τα "ελάφια" είχαν τον πρώτο λόγο και προηγήθηκαν με δώδεκα πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (61-49).

Η ομάδα από το Μιλγουόκι κράτησε την απόσταση της στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου παρά την μεγάλη πίεση από τους φιλοξενούμενους και προηγήθηκε με πέντε πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (90-85). Οι Μπακς διατήρησαν το προβάδισμα τους στην τέταρτη περίοδο και νίκησαν εντός έδρας τους Γουίζαρντς με 123-113.

Από τους Μπακς διακρίθηκαν οι Γιάννης Αντετοκούνμπο (10ρ. και επτά ασίστ) και Λόπεζ (12ρ. και τρεις ασίστ) με 55 και 21 πόντους αντίστοιχα. Από τους Γουίζαρντς ξεχώρισαν οι Πορζίνγκις (9ρ. και τέσσερις ασίστ) και Κούμα (4ρ. και δύο ασίστ) με 22 και 20 πόντους.

Περίοδοι: 32-28, 61-49, 90-85, 123-113