Γουόριορς-Τζαζ 112-107: Χτίζει σερί το Γκόλντεν Στέιτ και χωρίς του Κάρι και Τόμπσον

Οι Γουόριορς νίκησαν εντός έδρας τους Τζαζ με 112-107 και ανέβασαν το ρεκόρ τους στο 18-18, ενώ οι φιλοξενούμενοι έπεσαν στο 19-18. Χωρίς τους Στεφ Κάρι και Κλέι Τόμπσον, η ομάδα από το Γκόλντεν Στέιτ κατάφερε να πάρει την τρίτη σερί του νίκη.

Δυνατό ξεκίνημα για τους Τζαζ, οι οποίοι ήταν μπροστά με δέκα πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (37-27). Κάλυψαν μεγάλο μέρος της διαφοράς οι Γουόριορς στο δεύτερο δωδεκάλεπτο, με την ομάδα από την Γιούτα να προηγείται με πέντε πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (59-54).

Οι φιλοξενούμενοι είχαν το πάνω χέρι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκαν με έξι πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (94-88). Οι Γουόριορς ανέβασαν ταχύτητα στην τέταρτη περίοδο και με ένα επί μέρους σκορ 24-13, έκαναν ανατροπή και νίκησαν τους Τζαζ εντός έδρας με 112-107.

Από τους Γουόριορς διακρίθηκαν οι Πουλ και ΝτιΒιντσέντσο με 26 και 19 πόντους αντίστοιχα. Από τους Τζαζ ξεχώρισαν οι Μαρκάνεν (16ρ. και μία ασίστ) και Κλάρκσον (3ρ. και δύο ασίστ) με 29 και 22 πόντους.

Περίοδοι: 27-37, 54-59, 88-94, 112-107