Μπουλς-Μπακς 119-113: Mυθική εμφάνιση από Γιάννη Αντετοκούνμπο αλλά δεν ήταν αρκετή

Οι Μπουλς νίκησαν εντός έδρας τους Μπακς στην παράταση με 119-113 και ανέβηκαν στο 15-19, ενώ η ομάδα από το Μιλγουόκι έπεσε στο 22-12.

Αν και οι Μπακς ήταν μπροστά με τέσσερις πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου, οι Μπουλς ανέβασαν ρυθμό και προηγήθηκαν με δύο πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (57-55).

Η ομάδα από το Μιλγουόκι είχε ένα ισχνό προβάδισμα στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκε με τρεις πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (82-79), Τα "ελάφια" είχαν το πάνω χέρι και στην τέταρτη περίοδο, με την ομάδα από το Σικάγο να βρίσκει λύσεις στο τέλος, για αυτό και οι δύο ομάδες ήταν ισόπαλες στο τέλος της κανονικής περιόδου (106-106). Οι Μπουλς ήταν πιο αποτελεσματικοί στο έξτρα πεντάλεπτο της παράτασης και με ένα επί μέρους σκορ 13-7, κατάφεραν να νικήσουν εντός έδρας τους Μπακς με 119-113.

Από τους Μπακς διακρίθηκαν οι Γιάννης Αντετοκούνμπο (22ρ. και επτά ασίστ) και Πόρτις (11ρ. και μία ασίστ) με 45 και 20 πόντους αντίστοιχα. Απο τους Μπουλς ξεχώρισαν οι ΝτεΡόζαν (10ρ. και πέντε ασίστ) και Λαβίν (2ρ. και τέσσερις ασίστ) με 42 και 24 πόντους.

Περίοδοι: 28-32, 57-55, 79-82, 106-106, 119-113 (παρ.)