NBA: Επιστροφή από το -19 για τους Κινγκς, οι Χιτ υπέταξαν τους Λέικερς

Διαβάστε για όλα όσα έγιναν στους αγώνες του NBA τα ξημερώματα της Πέμπτης (29/12).

Αναλυτικά:

Πίστονς-Μάτζικ: 121-101

Καταιγιστική ήταν η ομάδα από το Ντιτρόιτ στην αρχή του αγώνα και προηγήθηκαν με 19 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (66-47). Οι Πίστονς διατήρησαν το προβάδισμα τους στο δεύτερο ημίχρονο και νίκησαν εντός έδρας τους Μάτζικ με 121-101.

Περίοδοι: 27-23, 66-47, 92-77, 121-101

Γουίζαρντς-Σανς: 127-102

Καλύτερο ξεκίνημα για την ομάδα από την Γουάσινγκτον, η οποία ήταν μπροστά με εννέα πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (64-55). Οι γηπεδούχοι συνέχισαν δυναμικά στο δεύτερο ημίχρονο και νίκησαν τους Σανς με 127-102.

Περίοδοι: 36-21, 64-55, 93-84, 127-102

Χοκς-Νετς: 107-108

Οι δύο ομάδες εναλλάσονταν στο σκορ στην αρχή του αγώνα, με τους Νετς να είναι μπροστά με ένα πόντο στο τέλος της πρώτης περιόδου (31-30). Οι Χοκς προσπέρασαν στο δεύτερο δωδεκάλεπτο και με ένα επί μέρους σκορ 33-25, προηγήθηκαν με επτά πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (63-56).

Η ομάδα από το Μπρούκλιν ανέβασε ρυθμό στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 27-17, προηγήθηκε με τρεις πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (83-80). Το ματς έγινε ντέρμπι στην τέταρτη περίοδο, με τους Νετς να είναι πιο αποτελεσματικοί και να νικούν εκτός έδρας με 108-107.

Περίοδοι: 30-31, 63-56, 80-83, 107-108

Χιτ-Λέικερς: 112-98

Η ομάδα από το Μάιαμι πήρε προβάδισμα με εννέα πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (61-52). Οι Χιτ διεύρυναν την διαφορά τους στο δεύτερο ημίχρονο και νίκησαν εντός έδρας τους Λέικερς με 112-98.

Περίοδοι: 33-25, 61-52, 95-78, 112-98

Πέλικανς-Τίμπεργουλβς: 119-118

Η ομάδα από την Μινεσότα είχε τον πρώτο λόγο στην αρχή του αγώνα και προηγήθηκε με έξι πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (55-49). Οι δύο ομάδες ήταν ανταγωνιστικές στο δεύτερο ημίχρονο, με τους Πέλικανς να είναι πιο αποτελεσματικοί και κατάφεραν εντός έδρας να νικήσουν με 119-118.

Περίοδοι: 24-28, 49-55, 86-88, 119-118

Κινγκς-Νάγκετς: 127-126

Σαρωτική η ομάδα από το Ντένβερ και προηγήθηκε με 13 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (75-62). Οι Νάγκετς πήραν προβάδισμα με έντεκα πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (105-94). Οι Κινγκς έκαναν την μεγάλη ανατροπή και με ένα επί μέρους σκορ 33-21, κατάφεραν να νικήσουν εντός έδρας τους Νάγκετς με 127-126.

Περίοδοι: 24-40, 62-75, 94-105, 127-126