Νάγκετς-Γκρίζλις 105-91: Το Ντένβερ πήρε το ντέρμπι κορυφής

Οι Νάγκετς νίκησαν εντός έδρας τους Γκρίζλις με 105-91 στο ντέρμπι κορυφής της Δυτικής Περιφέρειας του NBA, με τις δύο ομάδες να έχουν ρεκόρ 19-11.

Καταιγιστικοί ήταν οι Νάγκετς στην αρχή του αγώνα και ήταν μπροστά με 21 πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (35-14). Αν και οι Γκρίζλις μείωσαν την διαφορά στο δεύτερο δωδεκάλεπτο, η ομάδα από το Ντένβερ προηγήθηκε με 15 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (55-40).

Οι γηπεδούχοι κράτησαν την απόσταση τους στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκαν με 13 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (84-71). Οι Νάγκετς διατήρησαν το προβάδισμα τους στην τέταρτη περίοδο και νίκησαν εντός έδρας τους Γκρίζλις με 105-91.

Από τους Νάγκετς διακρίθηκαν οι Γκόρντον και Μπράουν με 24 και 16 πόντους αντίστοιχα. Από τους Γκρίζλις ξεχώρισαν οι Μοράντ (1ρ. και δέκα ασίστ) και Μπρουκς με 35 και έντεκα πόντους.

Περίοδοι: 35-14, 55-40, 84-71, 105-91