Δεν μπορούν χωρίς τον Κάρι οι Γουόριορς, διπλό για τους Μπουλς

Διαβάστε για όλα όσα έγιναν στους αγώνες του NBA, τα ξημερώματα της Τετάρτης (21/12).

Αναλυτικά:

Σανς-Γουίζαρντς: 110-113

Οι δύο ομάδες πήγαιναν χέρι-χέρι στην αρχή του αγώνα, με τους Γουίζαρντς να προηγούνται με πέντε πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (53-48). Αν και η ομάδα από την Γουάσινγκτον ανέβασε σε διψήφιους πόντους την διαφορά, οι γηπεδούχοι την έριξαν πάλι σε χαμηλά επίπεδα. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με δύο πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (80-78). Οι δύο ομάδες εναλλάσονταν στο σκορ στην τέταρτη περίοδο, με τον αγώνα να γίνεται ντέρμπι και τους Γουίζαρντς να νικούν εκτός έδρας με 113-110.

Περίοδοι: 30-27, 48-53, 78-80, 110-113

Νικς-Γουόριορς: 132-94

Οι Νικς είχαν το πάνω χέρι από τα πρώτα λεπτά και ήταν μπροστά με οχτώ πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (33-25). Η ομάδα από την Νέα Υόρκη ανέβασε ρυθμό στο δεύτερο δωδεκάλεπτο και προηγήθηκε με 13 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (69-56).

Οι γηπεδούχοι κράτησαν την απόσταση τους στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκαν με 19 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (100-81). Οι Νικς πάτησαν το γκάζι στην τέταρτη περίοδο έχοντας ένα επί μέρους σκορ 32-13 και κατάφεραν να νικήσουν εντός έδρας τους Γουόριορς με 132-94.

Περίοδοι: 33-25, 69-56, 100-81, 132-94

Χιτ-Μπουλς: 103-113

Αν και οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα με δέκα πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (31-21), οι γηπεδούχοι ανέτρεψαν το σκορ και με ένα επί μέρους σκορ 36-21, προηγήθηκε με πέντε πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (57-52). Η ομάδα από το Σικάγο αντέδρασε στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 36-20, προηγήθηκε με έντεκα πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (88-77). Οι Μπουλς διατήρησαν το προβάδισμα τους στην τέταρτη περίοδο και νίκησαν εκτός έδρας τους Χιτ με 113-103.

Περίοδοι: 21-31, 57-52, 77-88, 103-113