Πίστονς-Τζαζ 111-126: Με 38αρα του Μαρκάνεν

Oi Tζαζ νίκησαν εκτός έδρας τους Πίστονς με 126-111 και ανέβηκαν στο 18-16, ενώ η ομάδα από το Ντιτρόιτ έπεσε στο 8-25.

Οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ στην αρχή του αγώνα, με τους Τζαζ να έχουν το πάνω χέρι και ήταν μπροστά με επτά πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (31-24). Εναλλαγές στο σκορ στο δεύτερο δωδεκάλεπτο, με την ομάδα από την Γιούτα να κρατάει το προβάδισμα της και προηγήθηκε με ένα πόντο στο τέλος του ημιχρόνου (95-85)

Οι φιλοξενούμενοι πάτησαν το γκάζι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 34-25, προηγήθηκαν με δέκα πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (95-85). Οι Τζαζ διατήρησαν το προβάδισμα τους στην τέταρτη περίοδο και νίκησαν εκτός έδρας τους Πίστονς με 126-111.

Από τους Τζαζ διακρίθηκαν οι Μαρκάνεν και Κλάρκσον με 38 και 21 πόντους αντίστοιχα. Από τους Πίστονς ξεχώρισε ο Άιβι με 30 πόντους, με τους Μπογκντάνοβιτς και Ντουρέν (14ρ.) να βάζουν από 15 πόντους έκαστος.

Περίοδοι: 24-31, 60-61, 85-95, 111-126