Πέισερς-Μπουλς 106-108: Έκτη σερί νίκη με buzzer beater του Ντεμαρ ΝτεΡόζαν

Με buzzer beater του ΝτεΜάρ ΝτεΡόζαν, οι Μπουλς επικράτησαν εκτός έδρας των Πέισερς με 108-106, με αποτέλεσμα να ανεβάσουν το ρεκόρ τους στο 23-10, ενώ η ομάδα από την Ιντιάνα έπεσε στο 14-22.

Οι δύο ομάδες εναλλάσονταν στο σκορ στα πρώτα λεπτά, με τους Μπουλς να είναι μπροστά με δύο πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (25-23). Η ομάδα από το Σικάγο επέβαλλε τον ρυθμό της στο δεύτερο δεκάλεπτο και προηγήθηκε με τέσσερις πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (54-50).

Παρά την πίεση της ομάδας από την Ιντιάνα στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου, οπού μείωσε μεταξύ άλλων την διαφορά και στον ένα πόντο (73-72, 30' λεπτό), οι φιλοξενούμενοι διατήρησαν την διαφορά τους και προηγήθηκαν με τρεις πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (82-79).  Οι Πέισερς πέρασαν στην αντεπίθεση και πήραν προβάδισμα με έξι πόντους (104-98, 45' λεπτό), με τους Μπουλς να βρίσκουν απαντήσεις και τον αγώνα να γίνεται θρίλερ. Ο ΝτεΜαρ ΝτεΡόζαν με τρίποντο με buzzer beater, έδωσε την νίκη στην ομάδα από το Σικάγο, διαμορφώνοντας το τελικό σκορ στο 108-106.

Από τους Μπουλς διακρίθηκαν οι ΝτεΡόζαν και Γουάιτ με 28 και 24 πόντους αντίστοιχα. Από τους Πέισερς ξεχώρισαν οι Λεβέρτ (6ρ. και έξι ασίστ) και Σαμπόνις (24ρ. και έξι ασίστ) με 27 και 24 πόντους.

Περίοδοι: 23-25, 50-54, 82-79, 106-108