Μπουλς-Πέισερς 113-105: Ο Ζακ Λαβίν επέστρεψε...και καθάρισε για το Σικάγο

Ο Ζακ Λαβίν επέστρεψε από το πρωτόκολλο κορονοϊού και οδήγησε τους Μπουλς στην εντός έδρας νίκη επί των Πέισερς με 113-105, με αποτέλεσμα η ομάδα από το Σικάγο να ανεβάσει το ρεκόρ του στο 20-10, ενώ η ομάδα από την Ιντιάνα έπεσε στο 14-20.

Οι Μπουλς επέβαλλαν τον ρυθμό τους από τα πρώτα λεπτά και προηγήθηκαν με έξι πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (33-27). Οι γηπεδούχοι με ένα επί μέρους σκορ 30-21 στο δεύτερο δωδεκάλεπτο, ανέβασαν ρυθμούς και προηγήθηκαν με 15 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (63-48).

Οι Πέισερς πέρασαν στην αντεπίθεση στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 31-24, μείωσαν την διαφορά, με την ομάδα από το Σικάγο να προηγείται με οχτώ πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (87-79). Οι Μπουλς διατήρησαν το προβάδισμα τους στην τέταρτη περίοδο και νίκησαν των Πέισερς με 113-105.

Από τους Μπουλς διακρίθηκαν οι Λαβίν και ΝτεΡόζαν με 32 και 24 πόντους αντίστοιχα. Από τους Πέισερς ξεχώρισαν οι Λεβέρτ και Τέρνερ με 27 και 19 πόντους.

Περίοδοι: 33-27, 63-48, 87-79, 113-105