Χιτ-Μάτζικ 93-83: Στο ρελαντί το Μαιάμι με καταιγιστικούς Μπάτλερ και Μάρτιν

Οι Μαιάμι Χιτ πήραν το θετικό αποτέλεσμα κόντρα στους Ορλάντο Μάτζικ με 93-83 και ανέβασαν το ρεκόρ τους στο 21-13, ενώ οι φιλοξενούμενοι έπεσαν στο 7-27.

Οι παίκτες των Μάτζικ μπήκαν καλύτερα στο παιχνίδι και ήταν μπροστά με δύο πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (24-22).  Χαμηλό το σκορ στο δεύτερο δωδεκάλεπτο, με τους γηπεδούχους να κρατούν την απόσταση και να προηγούνται με τρεις πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (42-39).

Η ομάδα από το Μαιάμι ανέβασε ρυθμούς στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 30-21, προηγήθηκε με δώδεκα πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (72-60). Οι Χιτ διατήρησαν το προβάδισμα τους σε διψήφιο αριθμό πόντων στην τέταρτη περίοδο και νίκησαν εντός έδρας τους Μάτζικ με 93-83.

Από τους Χιτ διακρίθηκαν οι Μπάτλερ (11ρ. και τέσσερις ασίστ) και Μάρτιν (5ρ.) με 17 πόντους έκαστος. Από τους Μάτζικ ξεχώρισαν οι Χάρις και Χάμπτον με 20 και 14 πόντους αντίστοιχα.

Περίοδοι: 22-24, 42-39, 72-60, 93-83