Με double-double του Πόελτλ οι Σπερς, «απόδραση» από το Πόρτλαντ για τους λύκους

Οι Τίμπεργουλβς επικράτησαν εκτός έδρας τους Μπλέιζερς με 116-111, ενώ οι Σπερς υπερασπίστηκαν την έδρα τους και νίκησαν τους Πέλικανς με 112-97.

Αναλυτικά:

Σπερς-Πέλικανς: 112-97

Οι Σπερς είχαν το πάνω χέρι στον αγώνα και παρότι οι Πέλικανς δεν τους επέτρεπαν να ξεφύγουν στο σκορ, προηγήθηκαν με δύο πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (54-52). Οι γηπεδούχοι διατήρησαν το προβάδισμα τους στο δεύτερο ημίχρονο και με ένα επί μέρους σκορ 29-15 στην τέταρτη περίοδο, κατάφεραν να νικήσουν τους Πέλικανς με 112-97.

Αό τους Σπερς διακρίθηκαν οι Πόελτλ (12ρ. και τρεις ασίστ) και Γουάιτ με 24 πόντους έκαστος. Από τους Πέλικανς ξεχώρισαν οι Ίνγκραμ και Βαλατσιούνας με 27 και 17 πόντους.

Περίοδοι: 28-26, 54-52, 83-82, 112-97

Μπλέιζερς-Τίμπεργουλβς: 111-116

Με τους Μπλέιζερς να έχουν το πάνω χέρι στο πρώτο μέρος και τους Τίμπεργουλβς στο δεύτερο, ο αγώνας είχε πολλές διακυμάνσεις, με τους φιλοξενούμενους να προηγούνται με ένα πόντο στο τέλος του ημιχρόνου (56-55). Ίδιο σκηνικό και στο δεύτερο ημίχρονο, με τους Τίμπεργουλβς να διαχειρίζονται πιο αποτελεσμαιικά την κατάσταση και να επικρατούν των Μπλέιζερς με 116-111.

Από τους Τίμπεργουλβς διακρίθηκαν οι Έντουαρντς και Τάουνς με 24 και 23 πόντους αντίστοιχα. Από τους Μπλέιζερς ξεχώρισαν οι Σίμονς και Λίλαρντ με 26 και 24 πόντους.

Περίοδοι: 26-33, 55-56, 84-89, 111-116