Χοκς-Χορνετς 127-130: Επιστροφή στις νίκες για την Σάρλοτ

Οι Χόρνετς επικράτησαν εκτός έδρας των Χοκς με 130-127 και επέστρεψαν στις νίκες, με αποτέλεσμα να ανεβάσουν το ρεκόρ τους στο 14-11, ενώ η ομάδα από την Ατλάντα έπεσε στο 12-12.

Οι δύο ομάδες εναλλάσονταν στο σκορ στα πρώτα λεπτά και ήταν ισοπαλία στο τέλος της πρώτης περιόδου (30-30). Οι Χόρνετς είχαν το πάνω χέρι στο δεύτερο δωδεκάλεπτο και προηγήθηκαν με επτά πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (68-61).

Οι δύο ομάδες είχαν τις καλές τους περιόδους στην αρχή του δεύτερου ημιχρόνου και το ματς είχε πολλές διακυμάνσεις, με τους Χόρνετς να προηγούνται με επτά πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (99-92).  Παρότι οι Χοκς έβαλαν δύσκολα στην ομάδα της Σάρλοτ, οι Χόρνετς βρήκαν τις λύσεις και νίκησαν εκτός έδρας του Χοκς με 130-127.

Από τους Χόρνετς διακρίθηκαν οι Μπρίντζες και Ούμπρε με 32 και 28 πόντους αντίστοιχα. Από τους Χοκς ξεχώρισαν οι Κόλλινς (12ρ. και τέσσερις ασίστ) και Χουέρτερ με 31 και 28 πόντους.

Περίοδοι: 30-30, 61-68, 92-99, 127-130