Καβαλίερς-Τζαζ 108-109: Με υπογραφή του Μίτσελ πήρε το θρίλερ η Γιούτα

Οι Τζαζ επικράτησαν εκτός έδρας τους Καβαλίερς με 109-108, με αποτέλεσμα να ανεβάσουν το ρεκόρ τους στο 16-7, ενώ οι γηπεδούχοι έπεσαν στο 13-11.

Οι δύο ομάδες εναλλάσονταν στα πρώτα λεπτά του αγώνα και οι Τζαζ παίζοντας πιο αποτελεσματικά, ήταν μπροστά με τρεις πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (32-29).  Οι δύο σύλλογοι είχαν τα καλά τους μέρη στο δεύτερο δωδεκάλεπτο, με τους φιλοξενούμενους να προηγούνται με πέντε πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (60-55).

Οι Τζαζ "έχτισαν" ένα μομέντουμ στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και ανέβασαν την διαφορά μέχρι τους 15 πόντους (97-82, 37' λεπτό). Οι Καβαλίερς μάζεψαν την διαφορά με ένα επί μέρους σκορ 26-18 στην τέταρτη περίοδο, με τους Τζαζ να διατηρούν το προβάδισμα τους και να επικρατούν εκτός έδρας με 109-108.

Από τους Τζαζ διακρίθηκαν οι Μίτσελ (6 ασίστ και τρία ριμπάουντ) και Μπογκντάνοβιτς με 35 και 16 πόντους αντίστοιχα. Από τους Καβαλίερς ξεχώρισαν οι Γκάρλαντ και Άλεν (10ρ. και δύο ασίστ) με 31 και 17 πόντους.

Περίοδοι: 29-32, 55-60, 82-91, 108-109