Με οδηγό τον Σιακάμ οι Ράπτορς, έκτη σερί νίκη για τους Ρόκετς

Οι Ράπτορς νίκησαν εντός έδρας τους Γουίζαρντς με 102-90, ενώ παρά την "40αρα" του Ίνγκραμ, οι Ρόκετς επικράτησαν εντός έδρας των Πέλικανς με 118-108.

Αναλυτικά:

Ράπτορς-Γουίζαρντς: 102-90

Η ομάδα από το Τορόντο ξεκίνησε πιο δυνατά στα πρώτα λεπτά και παίζοντας πιο αποτελεσματικά, ήταν μπροστά με 21 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (63-42). Οι Ράπτορς διατήρσαν το προβάδισμα τους στο δεύτερο ημίχρονο και επικράτησαν των Γουίζαρντς με 102-90, με αποτέλεσμα να ανεβάσουν το ρεκόρ τους στο 11-13, ενώ οι φιλοξενούμενοι έπεσαν στο 14-10.

Από τους Ράπτορς διακρίθηκαν οι Σιακάμ και Μπούσερ με 31 και 14 πόντους αντίστοιχα, ενώ από τους Γουίζαρντς ξεχώρισαν οι Κάλντγουελ-Πόουπ και Μπιλ με 26 και 14 πόντους.

Περίοδοι: 23-12, 63-42, 84-68, 102-90

Ρόκετς-Πέλικανς: 118-108

Οι δύο ομάδες εναλλάσονταν στα πρώτα λεπτά, με τους Ρόκετς να έχουν διαφορά δύο πόντων στο τέλος της πρώτης περιόδου (28-26) και διατηρώντας  το προβάδισμα τους, να προηγούνται με οχτώ πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (57-49). Οι Ρόκετς είχαν τα ηνία του αγώνα και έλεγχαν τον ρυθμό στο δεύτερο ημίχρονο, με αποτέλεσμα να επικρατήσουν εντός έδρας των Πέλικανς με 118-108.

Από τους Ρόκετς διακρίθηκαν οι Γκόρντον και Γουντ με 23 πόντους έκαστος. Από τους Πέλικανς ξεχώρισαν οι Ίνγκραμ και Βαλαντσιούνας με 40 και 17 πόντους αντίστοιχα.

Περίοδοι: 28-26, 57-49, 94-85, 118-108