Ρόκετς-Θάντερ 102-89: Οι Γουντ και Μάθιους έδειξαν τον δρόμο για την νίκη

Οι Χιούστον Ρόκετς διατήρησαν την διαφορά που απέκτησαν στα πρώτα λεπτά και επικράτησαν των Θάντερ με 102-89, με αποτέλεσμα να ανεβάσουν το ρεκόρ τους στο 4-16, ενώ οι φιλοξενούμενοι έπεσαν στο 6-14.

Οι Χιούστον Ρόκετς ξεκίνησαν δυνατά τον αγώνα και είχαν το πάνω χέρι, με αποτέλεσμα να προηγηθούν με εννιά πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (46-37).  Οι γηπεδούχοι "έχτισαν" μια διψήφια διαφορά πόντων στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και πήραν προβάδισμα με δώδεκα πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (72-60). Οι Ρόκετς διατήρησαν την διαφορά στην τέταρτη περίοδο και νίκησαν εντός έδρας τους Θάντερ με 102-89.

Από τους Ρόκετς διακρίθηκαν οι Γουντ (21ρ.) και Μάθιους με 24 και 19 πόντους αντίστοιχα. Από τους Θάντερ ξεχώρισε ο Γκίλγκεους-Αλεξάντερ με 22 πόντους, με τους Μαν και Ρόμπι να σκοράρουν από 17 πόντους έκαστος.

Περίοδοι: 28-23, 46-37, 72-60, 102-89