Μπουλς-Χόρνετς 133-119: Με double double του Βούτσεβιτς

Οι Σικάγο Μπουλς επικράτησαν εντός έδρας των Σάρλοτ Χόρνετς με 133-119 και ανέβηκαν στην δεύτερη θέση της Ανατολικής Περιφέρειας με ρεκόρ 14-8, ενώ οι φιλοξενούμενοι έπεσαν στο 13-10.

Οι δύο ομάδες εναλλάσονταν στο σκορ στα πρώτα λεπτά, με τους Μπουλς να έχουν τον πρώτο λόγο στην αρχή του παιχνιδιού, αλλά τους Χόρνετς να είναι μπροστά με ένα πόντο στο τέλος της πρώτης περιόδου (31-30). Ίδιο σκηνικό και στο δεύτερο δωδεκάλεπτο, με την ομάδα από το Σικάγο να προηγείται με έντεκα πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (69-58).

Οι γηπεδούχοι ανέβασαν ρυθμούς στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 35-27, προηγήθηκαν με 19 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (104-85). Οι Μπούλς διατήρησαν το προβάδισμα τους στην τέταρτη περίοδο και νίκησαν εντός έδρας των Χόρνετς με 133-119.

Από τους Μπουλς διακρίθηκαν οι Βούτσεβιτς (14ρ. και πέντε ασίστ) και ΝτεΡόζαν (5ρ. και έξι ασίστ) με 30 και 28 πόντους αντίστοιχα. Από τους Χόρνετς ξεχώρισαν οι Ροζίερ και Χειγούορντ (6ρ. και 2 ασίστ) με 31 και 22 πόντους.

Περίοδοι: 30-31, 69-58, 104-85, 133-119