Εφές-Μπεσίκτας 104-88: Με κομβικούς Μίτσιτς και Ζίζιτς

Η Εφές νίκησε εντός έδρας την Μπεσίκτας με 104-88 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 18-7, ενώ οι φιλοξενούμενοι έπεσαν στο 8-17.

Οι δύο ομάδες πήγαιναν χέρι-χέρι στην αρχή του αγώνα, με την Εφες να έχει για περισσότερη ώρα το προβάδισμα, αλλά ήταν ισόπαλες στο τέλος της πρώτης περιόδου (24-24). Η Μπεσίκτας είχε τον πρώτο λόγο στο δεύτερο δεκάλεπτο και προηγήθηκε με τέσσερις πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (47-43).

Οι γηπεδούχοι ανέβασαν ταχύτητα στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 34-26, προηγήθηκαν με πέντε πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (77-72). Καταιγιστική ήταν η Εφές στην τέταρτη περίοδο, που με ένα επί μέρους σκορ 27-15, κατάφερε να νικήσει εντός έδρας την Μπεσίκτας με 104-88.

Από την Εφές διακρίθηκαν οι Μίτσιτς και Ζίζιτς με 19 πόντους, ενώ ο Μπομπουά και ο Κλάιμπερν είχαν από 16 και 14 πόντους αντίστοιχα.

Δεκάλεπτα: 24-24, 43-47, 77-72, 104-88