Τόφας-Εφές 66-63: Η ομάδα της Προύσας επικράτησε των μπλε

Η Τόφας νίκησε εντός έδρας την Εφές με 66-63 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 11-15, ενώ οι φιλοξενούμενοι έπεσαν στο 18-8.

Η Τόφας ήταν καλύτερη στην αρχή του αγώνα και ήταν μπροστά με ένα πόντο στο τέλος της πρώτης περιόδου (20-19). Αν και η Εφές είχε τον πρώτο λόγο στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι γηπεδούχοι βρήκαν λύσεις και προηγήθηκαν με δύο πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (35-33).

Η ομάδα της Προύσας είχε το πάνω χέρι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκαν με δύο πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (53-51). Αν και η Εφές πήρε προβάδισμα σε δύο περιπτώσεις στην τέταρτη περίοδο και το επί μέρους σκορ έμεινε σε χαμηλά επίπεδα (13-12), η Τόφας βρήκε απαντήσεις και νίκησε εντός έδρας με 66-63.

Από την Τόφας ξεχώρισαν οι Έννις και Ντόιλ με 16 και 14 πόντους. Από την Εφές διακρίθηκαν οι Κλάιμπερν (10ρ. και 1 ασίστ) και Μίτσιτς (4ρ. και 1 ασίστ) με 18 και 17 πόντους αντίστοιχα.

Δεκάλεπτα: 20-19, 35-33, 53-51, 66-63