Φιλική επικράτηση της Μπανταλόνα επί της Μανρέσα

Η Μπανταλόνα εκμεταλλεύτηκε το δυνατό της ξεκίνημα και κρατώντας το προβάδισμα της μέχρι το τέλος, κατάφερε να επικρατήσει της Μανρέσα με 84-73 σε φιλική αναμέτρηση.

Η Μπανταλόνα ξεκίνησε δυναμικά το παιχνίδι και παίζοντας πιο αποτελεσματικά, ήταν μπροστά με εφτά πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (20-13), ενώ με ένα επί μέρους σκορ 25-17 κατάφερε να διευρύνει το προβάδισμα της στο δεύτερο δεκάλεπτο και προηγήθηκε με 15 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (45-30).

Η Μανρέσα προσπάθησε να μειώσει το σκορ στα πρώτα λεπτά του δεύτερου μέρους, αλλά η Μπανταλόνα παρέμεινε στο προβάδισμα έχοντας διαφορά δώδεκα πόντων στο τέλος της τρίτης περιόδου (63-51). Παρότι οι ερυθρόλευκοι μείωσαν ακόμη και στους οχτώ πόντους (79-71, 38') στην τέταρτη περίοδο, η Μπανταλόνα διαχειρίστηκε ιδανικά την κατάσταση και νίκησε με 84-73 σε φιλική αναμέτρηση.

Δεκάλεπτα: 13-20, 30-45, 51-63, 73-84