Σαραγόσα-Βαλένθια 73-88: Φιλική επικράτηση για τις νυχτερίδες

Οι "νυχτερίδες" επικράτησαν της Σαραγόσα με 88-73 σε φιλική αναμέτρηση προετοιμασίας ενόψει της νέας αγωνιστικής σεζόν.

Η Βαλένθια ξεκίνησε δυνατά τον αγώνα και παίζοντας πιο αποτελεσματικά, κατάφερε να είναι με 19 πόντους μπροστά στο τέλος της πρώτης περιόδου (31-12). Αν και η Σαραγόσα έκανε ένα επί μέρους σκορ 20-14 στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι νυχτερίδες διαχειρίστηκαν ιδανικά την κατάσταση και προηγήθηκαν με 13 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (45-32).

Η Βαλένθια διατήρησε και διεύρυνε μια διψήφια διαφορά στα πρώτα λεπτά του δεύτερου μέρους και παρά την πίεση της ομάδας από την Αραγονία, κατάφερε να πάρει προβάδισμα με 10 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (68-49). Η Σαραγόνα μείωσε την διαφορά στο τέταρτο δεκάλεπτο, αλλά η Βαλένθια διατήρησε το προβάδισμα της και νίκησε στην φιλική αναμέτρηση με 88-73.

Δεκάλεπτα: 12-31, 32-45, 49-68, 73-88