Πο Ορτέζ-Μονακό 72-94: Άνετο διπλό για τους Μονεγάσκους

Η Μονακό νίκησε εκτός έδρας την Πο Ορτέζ με 94-72 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 23-5, ενώ οι γηπεδούχοι έπεσαν στο 9-18.

Η Πο Ορτέζ είχε τον πρώτο λόγο στην αρχή του αγώνα και ήταν μπροστά με τρεις πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (20-17). Η Μονακό ανέβασε ρυθμό στο δεύτερο δεκάλεπτο και με ένα επί μέρους σκορ 29-16, προηγήθηκε με δέκα πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (46-36).

Η ομάδα του Πριγκιπάτου είχε ένα επί μέρους σκορ 21-13 στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκε με 18 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (67-49). Η Μονακό διατήρησε το προβάδισμα της στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εκτός έδρας την Πο Ορτέζ με 94-72.

Από την Μονακό διακρίθηκαν οι Γουαταρά και Οκόμπο με 19 και 18 πόντους αντίστοιχα. Από την Πο Ορτέζ ξεχώρισαν οι Σάιρβιν κι Ονιάνγκε με 15 και 13 πόντους.

Δεκάλεπτα: 20-17, 36-46, 49-67, 72-94