Ζαλγκίρις-Πριενάι 86-80: Επιστροφή στις νίκες για τους πράσινους

Η Ζαλγκίρις Κάουνας νίκησε εντός έδρας την Πριενάι με 86-80 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 16-3, ενώ οι φιλοξενούμενοι έπεσαν στο 1-18.

Δυνατή αρχή για την Ζαλγκίρις, η οποία ήταν μπροστά με τέσσερις πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (23-19). Οι "πράσινοι" διατήρησαν το προβάδισμα του στο δεύτερο δεκάλεπτο και προηγήθηκαν με δύο πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (38-36).

Οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν να πιέζουν στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου, με τις δύο ομάδες να είναι ισοπαλία στο τέλος της τρίτης περιόδου (57-57). Η Ζαλγκίρις ήταν πιο αποτελεσματική στην τέταρτη περίοδο και κατάφερε να νικήσει εντός έδρας την Πριενάι με 86-80.

Από την Ζαλγκίρις Κάουνας διακρίθηκαν οι Ντίμσα και Σμιτς με 19 και 18 πόντους αντίστοιχα. Από την Πριενάι ξεχώρισαν οι Γιογκμίνας και Ταρβίντας με 21 και 17 πόντους.

Δεκάλεπτα: 23-19, 38-36,  57-57, 86-80