Μπουρζ-Μονακό 90-88: Οι Μάικ και Φλόιντ σόκαραν τους Μονεγάσκους

Η Μπουρζ νίκησε εντός έδρας την Μονακό με 90-88 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 12-9, ενώ η ομάδα του Πριγκιπάτου έπεσε στο 17-4.

Πολύ δυνατή αρχή για την Μονακό, η οποία ήταν μπροστά με έντεκα πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (33-22). Αν και η Μπουρζ ανέβασε ρυθμό στο δεύτερο δεκάλεπτο, η ομάδα του Πριγκιπάτου προηγήθηκε με έξι πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (60-54).

Οι γηπεδούχοι έκαναν την ανατροπή στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 22-12, προηγήθηκαν με τέσσερις πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (76-72). Το σκορ έμεινε χαμηλά στην τέταρτη περίοδο, με την Μπουρζ να έχει τον πρώτο λόγο και για αυτό νίκησε εντός έδρας με 90-88.

Από την Μπουρζ διακρίθηκαν οι Μάικ και Φλοίντ με 20 και 18 πόντους αντίστοιχα. Από την Μονακό ξεχώρισε ο Οκόμπο με 16 πόντους, με τους Χολ και Στράζελ να βάζουν από έντεκα πόντους έκαστος.

Δεκάλεπτα: 22-33, 54-60, 76-72, 90-88