Λεβαλουά-Ντιζόν 93-86: Με 29αρα του Γουεμπανιάμα

Η Λεβαλουά νίκησε εντός έδρας την Ντιζόν με 93-86 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 15-6, ενώ οι φιλοξενούμενοι έπεσαν στο 13-8.

Σαρωτική η Ντιζόν στην αρχή του αγώνα και ήταν μπροστά με 15 πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (32-17). Αν και η Λεβαλουά ανέβασε ρυθμό στο δεύτερο δεκάλεπτο, έχοντας ένα επί μέρους σκορ 25-19, αλλά οι φιλοξενούμενοι διατήρησαν το προβάδισμα του και προηγήθηκαν με εννέα πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (51-42).

Οι γηπεδούχοι συνέχισαν να πιέζουν στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου, κάνοντας ένα επί μέρους σκορ 24-19, αλλά η ομάδα από την Βουργουνδίας προηγήθηκε με τέσσερις πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (70-66). Η Λεβαλουά πάτησε το γκάζι στην τέταρτη περίοδο και με ένα επί μέρους σκορ 27-16, κατάφερε να νικήσει εντός έδρας την Ντιζόν με 93-86.

Από την Λεβαλουά διακρίθηκαν οι Γουεμπανιάμα (9ρ. και τέσσερις ασίστ) και Τζόουνς (3ρ. και 16 ασίστ) με 29 και 17 πόντους αντίστοιχα. Από την Ντιζόν ξεχώρισαν οι Μόμπλει (1ρ. και δύο ασίστ) και Μακντάφι (3ρ. και μία ασίστ) με 26 και 23 πόντους.

Δεκάλεπτα: 17-32, 42-51, 66-70, 93-86