Λοκομοτίβ-Τρέντο 97-95: Παραμένει στην κορυφή με double double του Μότλει

Η Λοκομοτίβ Κουμπάν με καθοριστικό τον Τζονατάν Μότλει, επικράτησε εντός έδρας της Τρέντο με 97-95 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 5-1, με την Ιταλική ομάδα να πέφτει στο 1-5.

Αν και οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν καλύτερα τον αγώνα, η Τρέντο είχε το προβάδισμα με δύο πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (25-23). Η Ιταλική ομάδα κράτησε τα ηνία του αγώνα  και στο δεύτερο δεκάλεπτο και προηγήθηκε με τέσσερις πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (48-44).

Οι φιλοξενούμενοι επέβαλλαν τον ρυθμό τους στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκαν με οχτώ πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (74-66). Η Τρέντο είχε τον έλεγχο στο μεγαλύτερο μέρος της τέταρτης περιόδου, με την Λοκομοτίβ Κουμπάν να  βρίσκει απαντήσεις και να προσπερνάει στο σκορ, κάνοντας ένα επί μέρους σκορ 31-21 και για αυτό και επικράτησε εκτός έδρας με 97-95.

Από την Λοκομοτίβ Κουμπάν διακρίθηκαν οι Μότλει (11ρ.) και ΜακΚόλουμ (13 ασίστ και 3 ριμπάουντ) με 33 και 27 πόντους αντίστοιχα. Από την Τρέντο ξεχώρισαν οι Μπράντφορντ και Φλακαντόρι με 18 και 17 πόντους.

Δεκάλεπτα: 23-25, 44-48, 66-74, 97-95