Βαλένθια-Μονακό 89-84: Με 27αρα του Τζόουνς

Η Βαλένθια νίκησε εντός έδρας την Μονακό με 89-84 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 4-3, ενώ η ομάδα από το Πριγκιπάτο έπεσε στο 5-2.

Καλύτερο ξεκίνημα έκανε η Βαλένθια, με την Μονακό να ακολουθεί κατά πόδας, με τις δύο ομάδες να είναι ισόπαλες στο τέλος της πρώτης περιόδου (20-20).  Αν και η ομάδα από το Πριγκιπάτο προσπέρασε σε δύο περιπτώσεις στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι "νυχτερίδες" είχαν τον πρώτο λόγο και προηγήθηκαν με ένα πόντο στο τέλος του ημιχρόνου (41-40).

Καταιγιστικοί ήταν οι γηπεδούχοι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 23-14, προηγήθηκαν με δέκα πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (64-54). Αν και οι "νυχτερίδες" είχαν το πάνω χέρι στην τέταρτη περίοδο, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 35' λεπτό (73-73). Αν και η Μονακό πίεζε στα τελευταία λεπτά, η Βαλένθια ήταν πιο αποτελεσματική και βρήκε απαντήσεις, με αποτέλεσμα να νικήσει εντός έδρας με 89-84.

Από την Βαλένθια διακρίθηκαν οι Τζόουνς και Χάρπερ με 27 και 16 πόντους αντίστοιχα. Από την Μονακό ξεχώρισαν οι Λόιντ και Ντιαλό με 24 και 14 πόντους.

Δεκάλεπτα: 20-20, 41-40, 64-54, 89-84