Μπάγερν-Εφές 83-71: Ανέβασε στροφές στην τέταρτη περίοδο και το καθάρισε

Η Μπάγερν Μονάχου επικράτησε εντός έδρας της Εφές με 83-71 και ανέβασε το ρεκόρ της στο 7-7, ενώ η Τουρκική ομάδα έπεσε στο 6-8.

Η Μπάγερν Μονάχου ξεκίνησε καλύτερα στο παιχνίδι και παίζοντας πιο αποτελεσματικά, ήταν μπροστά με τέσσερις πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (27-23). Αν και η Εφές είχε το προβάδισμα σε μια στιγμή στο δεύτερο δεκάλεπτο (30-29, 13' λεπτό), οι γηπεδούχοι διατήρησαν το προβάδισμα τους και προηγήθηκαν με έξι πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (44-38).

Οι Βαυαροί διατήρησαν στο μεγαλύτερο μέρος στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου το προβάδισμα τους και προηγήθηκαν με δύο πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (66-64). Η Μπάγερν Μονάχου πάτησε το γκάζι και με ένα επί μέρους σκορ 17-7, νίκησε εντός έδρας την Εφές με 83-71.

Από την Μπάγερν Μονάχου διακρίθηκαν οι Λούτσιτς (12ρ.), Ρούμπιτ και Τόμας με 18 πόντους έκαστος. Από την Εφές ξεχώρισαν οι Μπομπουά και Λάρκιν με 18 πόντους.

Δεκάλεπτα: 27-23, 44-38, 66-64, 83-71