NBA, Μπακς-Πέισερς 132-119: Με ανατροπή επικράτησε το Μιλγουόκι

Οι Μπακς νίκησαν εντός έδρας τους Πέισερς με 132-119 και ανέβασαν το ρεκόρ τους στο 28-16, ενώ η ομάδα από την Ιντιάνα έπεσε στο 23-22.

Οι δύο ομάδες πήγαιναν χέρι-χέρι στα πρώτα λεπτά και είχαν τα σερί τους, με τους Πέισερς να είναι μπροστά με έξι πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (38-32). Η ομάδα από την Ιντιάνα ανέβασε την διαφορά στους 13 πόντους (56-43, 16' λεπτό) και διατήρησε το προβάδισμα της στο δεύτερο δωδεκάλεπτο, για αυτό προηγήθηκε με έντεκα πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (76-65).

Αν και τα "Ελάφια" πίεσαν στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και μείωσαν στους δύο πόντους στο 35' λεπτό (95-93), οι φιλοξενούμενοι κράτησαν την διαφορά τους και προηγήθηκαν με πέντε πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (98-93). Οι Μπακς έκαναν μια μεγάλη ανατροπή στην τέταρτη περίοδο και με ένα επί μέρους σκορ 39-21, κατάφεραν να νικήσουν εντός έδρας τους Πέισερς με 132-119. Υπενθυμίζουμε ότι η ομάδα από το Μιλγουόκι δεν είχε στην διάθεση τους, τους Γιάννη Αντετοκούνμπο, Κρις Μίντλετον, Τζο Ίνγκλις και Σερτζ Ιμπάκα.

Από τους Μπακς διακρίθηκαν οι Χόλιντει (4ρ. και έντεκα ασίστ) και Πόρτις (11ρ. και τέσσερις ασίστ) με 33 και 21 πόντους αντίστοιχα. Από τους Πέισερς ξεχώρισαν οι Τέρνερ (8ρ. και δύο ασίστ) και ΜακΚόννελ (4ρ. και εννέα ασίστ) με 30 και 29 πόντους.

Περίοδοι: 32-38, 65-76, 93-98, 132-119