Γουόριορς-Σανς 113-125: Χάλασε το Φοίνιξ την επιστροφή του Κάρι παρά τις απουσίες

Οι Σανς νίκησαν εκτός έδρας τους Γουόριορς με 125-113 και ανέβασαν το ρεκόρ τους στο 21-21, ενώ η ομάδα από το Γκόλντεν Στέιτ έπεσε στο 20-21.

Οι Γουόριορς είχαν την επιστροφή του Στεφ Κάρι με τον τραυματισμό του, ενώ οι Σανς δεν είχαν στην διάθεση τους, τους Πολ, Μπούκερ, Έιτον, Πέιν, Τζόνσον και Σάμετ.

Οι δύο ομάδες πήγαιναν χέρι-χέρι στα πρώτα λεπτά, με τους Σανς να είναι μπροστά με πέντε πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (31-26). Η ομάδα από το Φοίνιξ ανέβασε ρυθμό στο δεύτερο δωδεκάλεπτο και με ένα επί μέρους σκορ 28-19, προηγήθηκε με 14 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (59-45).

Η ομάδα από την Αριζόνα κράτησε την διαφορά της σε διψήφια διαφορά πόντων στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκε με 19 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (98-79). Οι Σανς διατήρησαν το προβάδισμα τους στην τέταρτη περίοδο και νίκησαν εκτός έδρας τους Γουόριορς με 125-113.

Από τους Γουόριορς διακρίθηκαν οι Τόμπσον και Πουλ με 29 και 27 πόντους αντίστοιχα. Από τους Σανς ξεχώρισαν οι Μπρίντζες και Λι με 26 και 22 πόντους.

Περίοδοι: 26-31, 45-59, 79-98, 113-125