Ο Εμπίντ οδήγησε τους Σίξερς στην νίκη, οι Ρόκετς υπέταξαν τους Σανς

Διαβάστε για όλα όσα έγιναν στους αγώνες του NBA, τα ξημερώματα της Τετάρτης (14/12).

Αναλυτικά:

Τζαζ-Πέλικανς: 121-100

Οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ στην αρχή του αγώνα, με τους φιλοξενούμενους να έχουν προβάδισμα ενός πόντου στο τέλος της πρώτης περιόδου (30-29), ενώ οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με επτά πόντους στο τέλος του ημίχρονου (52-45). Οι Τζαζ ανέβασαν ταχύτητα στο δεύτερο ημίχρονο και κατάφεραν να νικήσουν εντός έδρας τους Πέλικανς με 121-100.

Από τους Τζαζ διακρίθηκε ο Μπίσλει με 21 πόντους, με τους Αλεξάντερ-Γουόλκερ και Μαρκάνεν να βάζουν από 19 πόντους έκαστος. Από τους Πέλικανς ξεχώρισαν οι Γουίλιαμσον και Βαλαντσιούνας με 26 και 15 πόντους αντίστοιχα.

Περίοδοι: 29-30, 52-45, 91-71, 121-100

Ρόκετς-Σανς: 111-97

Σαρωτικοί οι Ρόκετς στα πρώτα λεπτά και προηγήθηκαν με 19 πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (54-35). Η ομάδα από το Χιούστον διατήρησε το προβάδισμα της στο δεύτερο ημίχρονο και νίκησε εντός έδρας τους Σανς με 111-97.

Από τους Ρόκετς διακρίθηκαν οι Γκριν και Πόρτερ με 26 και 18 πόντους αντίστοιχα. Από τους Σανς ξεχώρισαν οι Μπρίντζες και Πολ με 18 και 16 πόντους.

Περίοδοι: 27-20, 54-35, 84-67, 111-97

Σίξερς-Κινγκς: 123-103

Καταιγιστικοί οι γηπεδούχοι στην αρχή του αγώνα, αφού έβαλαν 80 πόντους στο πρώτο ημίχρονο και ήταν μπροστά με 25 πόντους στο τέλος της δεύτερης περιόδου (80-55). Οι Σίξερς διατήρησαν το προβάδισμα τους στο δεύτερου ημίχρονο και νίκησαν εντός έδρς τους Κίνγκς με 123-103.

Από τους Σίξερς διακρίθηκε ο Εμπίντ με 31 πόντους, με τους Χάρντεν και Χάρις να βάζουν με 21 πόντους έκαστος. Από τους Κινγκς ξεχώρισαν οι Σαμπόνις και Μονκ με 22 και 16 πόντους αντίστοιχα.

Περίοδοι: 39-32, 80-55, 101-83, 123-103