Διπλό για τους Πίστονς μέσα στο Ντένβερ, επτά σερί νίκες για τους Κίνγκς

Διαβάστε αναλυτικά για όλα όσα έγιναν στους αγώνες του NBA, τα ξημερώματα της Τετάρτης (23/11).

Αναλυτικά

Νάγκετς-Πίστονς 108-110

Παρότι οι γηπεδούχοι ήταν μπροστά με ένα πόντο στο τέλος της πρώτης περιόδου (29-28), η ομάδα από το Ντιτρότ ήταν ανταγωνιστική και προηγήθηκε με ένα πόντο στο τέλος του ημιχρόνου (58-57). Αν και οι μεταλλωρύχοι πίεζαν στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου, οι φιλοξενούμενοι κράτησαν την απόσταση τους και προηγήθηκαν με δύο πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (83-81). Αν και οι Νάγκετς έριξαν την διαφορά στον ένα πόντο σε δύο περιπτώσεις στην τέταρτη περίοδο, οι Πίστονς βρήκαν απαντήσεις και κατάφεραν να νικήσουν εκτός έδρας με 110-108.

Από τους Πίστονς διακρίθηκαν οι Μπογκντάνοβιτς και Μπούρκς με 22 και 21 πόντους αντίστοιχα. Από τους Νάγκετς ξεχώρισαν οι Γιόκιτς (9ρ. και δέκα ασίστ) και Πόρτερ με 31 και 18 πόντους.

Περίοδοι: 29-28, 57-58, 81-83, 108-110

Γκρίζλις-Κινγκς: 109-113

Αν και οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα με τρεις πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (31-28), η ομάδα από το Σακραμέντο με ένα επί μέρους σκορ 36-28, προσπέρασε και προηγήθηκε με πέντε πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (64-59). Οι φιλοξενούμενοι ήταν αποτελεσματικοί στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 24-17, προηγήθηκαν με δώδεκα πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (88-76). Παρότι οι Γκρίζλις μείωσαν την διαφορά στην τέταρτη περίοδο κάνοντας ένα επί μέρους σκορ 33-25, οι Κινγκς διατήρησαν το προβάδισμα τους και νίκησαν με 113-109 εκτός έδρας.

Από τους Κίνγκς διακρίθηκαν οι Φοξ και Μπάρνς με 32 και 26 πόντους αντίστοιχα. Από τους Γκρίζλις ξεχώρισαν οι Μοράντ και Τζάκσον με 34 και 22 πόντους.

Περίοδοι: 31-28, 59-64, 76-88, 109-113

Σίξερς-Νετς: 115-106

Καλύτερο ξεκίνημα είχε η ομάδα από την Φιλαδέλφεια, η οποία προηγήθηκε με έξι πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (63-57). Αν και οι Νετς πίεζαν για να μειώσουν την διαφορά στα πρώτα λεπτά του δεύτερου μέρους, οι γηπεδούχοι βρήκαν απαντήσεις και προηγήθηκαν με τρεις πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (85-82). Αν και οι Νετς έκαναν ένα επί μέρους σκορ 30-24 στην τέταρτη περίοδο, οι Σίξερς είχαν λύσεις και νίκησαν εντός έδρας με 115-106.

Από τους Σίξερς διακρίθηκαν οι Χάρις και Μέλτον με 24 και 22 πόντους αντίστοιχα. Από τους Νετς ξεχώρισαν οι Ίρβινγκ και Ντουράντ με 23 και 20 πόντους.

Περίοδοι: 33-26, 63-57, 85-82, 115-106