Σανς-Λέικερς 115-105: Ο διαστημικός Ντέιβις δεν ήταν αρκετός για το Λος Άντζελες

Οι Σανς νίκησαν εντός έδρας τους Λέικερς με 115-105 και ανέβασαν το ρεκόρ τους στο 11-6, ενώ η ομάδα από το Λος Άντζελες έπεσε στο 5-11.

Οι δύο ομάδες πήγαιναν χέρι-χέρι στην αρχή του αγώνα, με τους Σανς να έχουν περισσότερη ώρα το προβάδισμα και ήταν μπροστά με τέσσερις πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (26-22). Οι Λέικερς ανέβασαν ρυθμό στο δεύτερο δωδεκάλεπτο και με ένα επί μέρους σκορ 33-27, προσπέρασαν και προηγήθηκαν με δύο πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (55-53).

Η ομάδα από το Φοίνιξ πάτησε το γκάζι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 33-24, ξαναπέρασε μπροστά στο προβάδισμα και προηγήθηκε με επτά πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (86-79). Αν και οι Λέικερς πίεσαν στην τέταρτη περίοδο, οι Σανς διατήρησαν το προβάδισμα τους και νίκησαν εντός έδρας με 115-105.

Από τους Σανς διακρίθηκαν οι Μπούκερ και Μπρίντζες με 25 πόντους έκαστος. Από τους Λέικερς ξεχώρισαν οι Ντέιβις (21ρ. και δύο ασίστ) και Γουόλκερ με 37 και 24 πόντους αντίστοιχα.

Περίοδοι: 26-22, 53-55, 86-79, 115-105