Σίξερς-Χιτ 116-108: Ο «μούσιας» ξύπνησε και έκανε το 2-2 στην σειρά

Οι Σίξερς νίκησαν εντός έδρας τους Χιτ με 116-108 και έκαναν το 2-2 στην σειρά των ημιτελικών της Ανατολικής Περιφέρειας.

Πολλές εναλλαγές στο σκορ στην αρχή του αγώνα, με το παιχνίδι να είναι αμφίρροπο και τους Σίξερς να είναι μπροστά με δύο πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (30-28). Η ομάδα από την Φιλαδέλφεια είχε το πάνω χέρι στο δεύτερο δωδεκάλεπτο και προηγήθηκε με οχτώ πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (64-56)

Αν οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα έντεκα πόντων σε δύο περιπτώσεις, στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου, οι Χιτ μείωσαν την διαφορά στους δύο πόντους (87-85, 35' λεπτό), με την ομάδα από την Φιλαδέλφεια να προηγείται με τέσσερις πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (89-85). Οι Σίξερς είχαν το πάνω χέρι και στην τέταρτη περίοδο, ενώ επιβάλλοντας τον ρυθμό τους, νίκησαν εντός έδρας τους Χιτ με 116-108, κάνοντας το 2-2 στην σειρά των ημιτελικών της Ανατολικής Περιφέρειας.

Από τους Δίξερς διακρίθηκαν οι Χάρντεν και Εμπίντ με 31 και 24 πόντους αντίστοιχα. Από τους Χιτ ξεχώρισαν οι Μπάτλερ και Αντεμπάγιο με 40 και 21 πόντους.

Περίοδοι: 30-28, 64-56, 89-85, 116-108