Κλίπερς-Χοκς 106-93: Επιστροφή στις νίκες με κομβικό Κόφει

Οι Κλίπερς υπερασπίστηκαν την έδρα τους και επικράτησαν εντός έδρας των Χοκς με 106-93, με αποτέλεσμα να επιστρέψουν στις νίκες και να ανεβάσουν το ρεκόρ τους στο 20-21, ενώ η ομάδα από την Ατλάντα έπεσε στο 17-22.

Οι Χοκς άρχισαν καλύτερα στον αγώνα, με τους Κλίπερς όμως να είναι μπροστά με οχτώ πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (31-23). Οι γηπεδούχοι κράτησαν το προβάδισμα τους στο δεύτερο δωδεκάλεπτο και προηγήθηκαν με έξι πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (59-53).

Η ομάδα από το Λος Άντζελες ανέβασε ρυθμούς στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκε με 13 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (86-73). Οι Κλίπερς διατήρησαν το προβάδισμα τους στην τέταρτη περίοδο και νικησαν εντός έδρας τους Χοκς με 106-93.

Από τους Κλίπερς διακρίθηκαν οι Κόφει και Ιμπάκα με 21 και 16 πόντους αντίστοιχα. Από τους Χοκς ξεχώρισαν οι Μπογκντάνοβιτς και Γιάνγκ με 19 πόντους έκαστος.

Περίοδοι: 31-23, 59-53, 86-73, 106-93