Πέλικανς-Γουόριορς 101-96: Με double double ο Ίνγκραμ έδειξε τον δρόμο για την νίκη

Οι Πέλικανς επέστρεψαν στις νίκες, αφού επικράτησαν εντός έδρας των Γουόριορς με 101-96 και ανέβασαν το ρεκόρ τους στο 14-25, ενώ οι γηπεδούχοι, που δεν είχαν στο ματς στην διάθεση τους, τους Στεφ Κάρι, Ντρέιμοντ Γκριν και Χουάν Τοσκάνο-Άντερσον, έπεσαν στο 14-25.

Οι δύο ομάδες εναλλάσονταν στο σκορ στα πρώτα λεπτά, με τους Γουόριορς να είναι μπροστά με έξι πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (22-16). Παροτι το Γκόλντεν Στέιτ είχε για περισσότερη ώρα το προβάδισμα στο δεύτερο δωδεκάλεπτο, οι Πέλικανς με ένα επί μέρους σκορ 31-24, προσπέρασαν και προηγήθηκαν με ένα πόντο στο τέλος του ημιχρόνου (47-46).

Οι δύο ομάδες εναλλάσονταν στο σκορ στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου, με την ομάδα από την Νέα Ορλεάνη να έχει το πάνω χέρι και να προηγείται με τέσσερις πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (75-71).  Οι Πέλικανς διατήρησαν το προβάδισμα τους στην τέταρτη περίοδο και νίκησαν τους Γουόριορς με 101-96.

Από τους Πέλικανς διακρίθηκαν οι Ίνγκραμ (11ρ. και έξι ασίστ) και Χαρτ (6ρ. και δύο ασίστ) με 32 και 14 πόντους αντίστοιχα. Από τους Γουόριορς ξεχώρισαν οι Γουίγκινς και Κουμίνγκα με 21 και 14 πόντους.

Περίοδοι: 16-22, 47-46, 75-71, 101-96