Γουίζαρντς-Καβαλίερς 110-93: Επιστροφή στις νίκες με καθοριστικούς Μπιλ και Κούζμα

Οι Γουίζαρντς επέστρεψαν στις νίκες και επικράτησαν εντός έδρας των Καβαλίερς με 110-93, με αποτέλεσμα να ανεβάσουν το ρεκόρ τους στο 18-17, ενώ η ομάδα από το Κλίβελαντ έπεσε στο 20-15.

Οι δύο ομάδες εναλλάσονταν στο σκορ στα πρώτα λεπτά, με τους Καβαλίερς να έχουν το πάνω χέρι, αλλά τους γηπεδούχους να είναι μπροστά στο σκορ με ένα πόντο στο τέλος της πρώτης περιόδου (31-30). Οι Γουίζαρντς επέβαλλαν τον ρυθμό τους στο δεύτερο δψδεκάλεπτο και προηγήθηκαν με επτά πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (58-51).

Η ομάδα από την Γουάσινγκτον πάτησε το γκάζι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 33-21, προηγήθηκε με 19 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (91-72). Οι Γουίζαρντς διατήρησαν το προβάδισμα τους στην τέταρτη περίοδο και νίκησαν εντός έδρας τους Καβαλίερς με 110-93.

Από τους Γουίζαρντς διακρίθηκαν οι Μπιλ (6ρ. και 10 ασίστ) και Κούζμα (10ρ. και δύο ασίστ) με 29 και 25 πόντους αντίστοιχα. Από τους Καβαλίερς ξεχώρισαν οι Λοβ (11ρ. και μία ασίστ) και Μόμπλει (5ρ. και τρεις ασίστ) με 24 και 21 πόντους.

Περίοδοι: 31-30, 58-51, 91-72, 110-93