Νετς-Ράπτορς 131-129: Τριπλός Ντουράντ νίκησε Τορόντο και… κορονοϊό (vid)

Οι Νετς αγωνίστηκαν αποδεκατισμένοι απέναντι στους Ράπτορς, όμως όσο έχουν τον Ντουράντ στο παρκέ, δεν φοβούνται κανέναν. Ο «KD» έπαιξε για όλους τους απόντες, λόγω κορονοϊού, συμπαίκτες του και με triple double οδήγησε το Μπρούκλιν στην νίκη με 131-129 στην παράταση.

Ο Ντουράντ ήταν ασταμάτητος, έχοντας 34 πόντους, 13 ριμπάουντ και 11 ασίστ, με τον Μιλς να έχει 30 πόντους, ανάμεσα τους το τρίποντο που έστειλε το ματς στην παράταση.

Για τους Ράπτορς, που προηγήθηκαν με εννέα πόντους στην τέταρτη περίοδο, ενώ είχαν την ευκαιρία να πάρουν και την νίκη στην παράταση (αστόχησε σε τρίποντο ο Μπαρνς), ο ΒανΒλίτ είχε 31 πόντους,, οι Σιάκαμ και Τρεντ από 25 και ο Μπαρνς είχε 23 πόντους και 12 ριμπάουντ.

ΤΑ ΔΩΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 33-32, 66-56, 91-100, 120-120, 131-129

ΝΕΤΣ: Ντουράντ 34 (2/8 τρίποντα, 13 ριμπάουντ, 11 ασίστ), Γκρίφιν 13 (2 τρίποντα, 5 ριμπάουντ, 6 ασίστ), Κλάξτον 16 (7 ριμπάουντ), Μιλς 30 (7/14 τρίποντα), Ντιουκ 10 (4/13 σουτ, 13 ριμπάουντ), Έντουαρντς 17 (3 τρίποντα, 10 ριμπάουντ), Σαρπ 7 (7 ριμπάουντ), Τόμας 4 (2/10 σουτ)

ΡΑΠΤΟΡΣ: Σιάκαμ 25 (6 ριμπάουντ), Μπουσέ 9 (1 τρίποντο, 9 ριμπάουντ), Μπαρνς 23 (3 τρίποντα, 12 ριμπάουντ, 5 ασίστ), ΒανΒλίτ 31 (6/14 τρίποντα, 9 ασίστ), Τρεντ 25 (6/12 τρίποντα, 5 ασίστ), Γουατανάμπε 5 (1/5 τρίποντα, 5 ριμπάουντ), Τσαμπανί 6, Φλιν 3 (1), Μίχαλιουκ 2