Γουόριορς-Σπερς 107-112: Με Γουάιτ και Μάρει «άλωσαν» το Chase Center (vid)

Οι Σπερς θύμισαν κάτι από τα παλιά και επικράτησαν εκτός έδρας των Γουόριορς με 112-107 και ανέβασαν το ρεκόρ τους στο 8-13, ενώ οι γηπεδούχοι έπεσαν στο 19-4.

Οι Σπερς ξεκίνησαν δυνατά τον αγώνα και δεν άφησαν κανένα περιθώριο στους αντιπάλους τους, με αποτέλεσμα να είναι μπροστά με 15 πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (36-21). Οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν την διαφορά τους στο +22 (43-21, 14' λεπτό), με τους Γουόριορς να ροκανίζουν την διαφορά, αλλά τους Σπερς να προηγούνται με εννιά πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (67-58).

Η ομάδα από το Σαν Αντόνιο διατήρησε το προβάδισμα της σε διψήφια επίπεδα στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκε με έντεκα πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (99-88).  Οι Γουόριορς με ένα επί μέρους σκορ 19-13 στην τέταρτη περίοδο, έκαναν θρίλερ το ματς, με τους Σπερς να βρίσκουν τις απαντήσεις και να νικούν εκτός έδρας με 112-107.

Από τους Σπερς διακρίθηκαν οι Γουάιτ και Μάρει (12ρ. και επτά ασίστ) με 25 και 23 πόντους αντίστοιχα. Από τους Γουόριορς ξεχώρισαν οι Κάρι (8ρ. και πέντε ασίστ) και Πόλ με 27 και 15 πόντους.

Περίοδοι: 21-36, 58-67, 88-99, 107-112