Θάντερ-Χιτ 90-103: Όταν ανέβασαν στροφές δεν κοίταξαν πίσω

Οι Χιτ νίκησαν εκτός έδρας τους Θάντερ με 103-90 και ανέβασαν το ρεκόρ τους στο 9-5, ενώ η ομάδα από την Οκλαχόμα έπεσε στο 5-8.

Οι δύο ομάδες εναλλάσονταν στο σκορ στα πρώτα λεπτά, με τους Θάντερ να είναι μπροστά με ένα πόντο στο τέλος της πρώτης περιόδου (24-23). Ίδιο σκηνικό και στο δεύτερο δωδεκάλεπτο, με τις δύο ομάδες να είναι ισόπαλες στο τέλος του ημιχρόνου (43-43).

Η ομάδα από το Μαιάμι πάτησε το γκάζι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 31-23, προηγήθηκε με επτά πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (74-67). Οι Χιτ ανέβασαν ρυθμούς στην τέταρτη περίοδο και επικράτησαν τους Θάντερ εκτός έδρας με 103-90.

Από τους Χιτ διακρίθηκαν οι Χίρο και Ντ. Ρόμπινσον με 26 και 21 πόντους αντίστοιχα. Από τους Θάντερ ξεχώρισαν οι Ντορτ και Τζ. Ρόμπινσον με 20 και 16 πόντους.

Περίοδοι: 24-23, 43-43, 67-74, 90-103