Σπερς-Σανς 121-123: Έπαιξε με τα δεύτερα και νίκησε το Φοίνιξ

Με τα...δεύτερα οι Σανς νίκησαν ξανά εκτός έδρας τους Σπερς με 123-121 και ανέβηκαν στο 51-21 και την δεύτερη θέση, ελπίζοντας σε ήττα των Τζαζ για να βρεθούν πρώτοι, ενώ η ομάδα από το Σαν Αντόνιο έπεσε στο 33-39 και την 10η θέση.

Οι Σανς πήραν προβάδισμα από τα πρώτα λεπτά και παίζοντας πιο αποτελεσματικά, ήταν μπροστά με τέσσερις πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (27-23). Οι Σπερς ανέτρεψε τις καταστάσεις, με ένα επί μέρους σκορ 38-25 και προηγήθηκαν με οχτώ πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (61-53).

Στα πρώτα λεπτά του δεύτερου μέρους, η ομάδα από την Αριζόνα αντέδρασε και με ένα επί μέρους σκορ 37-24 μείωσε, αλλά οι Σπέρς κράτησαν το  προβάδισμα τους με πέντε πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (85-80). Οι Σανς έφερε τα πάνω-κάτωστο τέταρτο δωδεκάλεπτο και κατάφεραν να παίξουν πιο αποτελεσματικά και να νικήσουβ με 123-121.

Από τους Σανς ξεχώρισε ο Μουρ με 22 πόντους, ενώ οι Κάρτερ και Πέιν σκόραραν από 19 πόντους έκαστος. Από τους Σπέρς διακρίθηκαν οι Ντερόζαν και Ποέτλ με 23 και 17 πόντους αντίστοιχα.

Περίοδοι: 23-27, 61-53, 85-80, 121-123