NBA: Μπιλ και Γουέστμπρουκ έκαναν την ανατροπή απέναντι στους Χόρνετς, νίκες για Νικς και Πέισερς

Οι Νεοϋρκέζοι πήρανε την νίκη απέναντι στους Σέλτικς και παραμένουν σε τροχιά playoffs.  Οι Γουίζανρτς δυσκολεύτηκαν αλλά εν τέλει πήρανε την νίκη από τους Χόρνετς. Οι Πέισερς δεν άφησαν περιθώρεια στους Ράπτορς.

Νικς - Σέλτικς (96-92)

Ισορροπημένα ξεκίνησαν το παιχνίδι και οι δύο ομάδες χωρίς καμία από τις δυο να μπορεί να ξεφύγει όπως δείχνει και το 23-24 του πρώτους δεκαλέπτου. Από την δεύτερη περίοδο και μετά οι Νικς ανέβασαν στροφές και κατάφεραν να φτάσουν στην νίκη πολύ πιο εύκολα από όσο δείχνει το τελικό σκορ, καθώς είχαν φτάσει την διαφορά ακόμη και στο +17 στα μισά του τελευταίου μέρους, οι Κέλτες κατάφεραν να μειώσουν μόνο όταν χαλάρωσε η ομάδα της Νέας Υόρκης.

Για τους νικητές ξεχώρισε ο Μπάρετ με 22 πόντους και ακολούθησε ο Ραντλ με 20 πόντους.

Για τους ηττημένους την διαφορά έκανε ο Πάρκερ με 18 πόντους.

Τα δωδεκάλεπτα: 23-24, 54-39, 77-65, 96-92

Γουίζαρντς - Χόρντετς (115-110)

Καλύτερα μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο οι Χόρνετς και κατάφεραν να πάρουν μεγάλη διαφορά από το πρώτο δεκάλεπτο (22-36,12') Στην δεύτερη περίοδο οι Μάγοι ανέβασαν στοφές και μείωσαν την διαφορά στους 4 πόντους (52-56,24').  Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν μετά την ανάπαυλα να πάρουν εκ νέου μεγάλο προβάδισμα ακόμη και 15 πόντων, η ομάδα από την πρωτεύουσα όμως έβγαλε και πάλι αντίδραση και εν τέλει κατάφερε να φτάσει στην νίκη με 115-110.

Για τους νικητές ξεχώρισε ο Γουέστμρουκ με ένα ακόμη triple double 23 πόντους, 15 ριμπάουντ και 10 ασίστ. Ακολούθησε ο Μπιλ με 25 πόντους.

Για τους ηττημένους την διαφορά έκανε ο Ροζιέρ με 22 πόντους.

Τα δωδεκάλεπτα: 22-36, 52-56, 79-90, 115-110

Ράπτρος - Πέισερς (113-125)

Δυνατά εξ αρχής μπήκαν στο παιχνίδι οι Πέισερς που από νωρίς απέκτησαν το προβάδισμα του αγώνα και χωρίς ουσιαστικά να απείληθούν καθόλου από τους αντιμπάλους τους έφτασαν εύκολα στη νίκη.

Για τους νικητές ξεχώρισε ο Μπρίσετ με 31 πόντους.