Ισραήλ-Σερβία 78-89: Με double double του Γιόκιτς

Αήττητη παρέμεινε η Εθνική Σερβίας (4-0), η οποία επικράτησε της Εθνικής Ισραήλ με 89-78, με την δεύτερη να πέφτει το ρεκόρ της στο 2-2

Η Σερβία είχε τον πρώτο λόγο στην αρχή του αγώνα και πήρε προβάδισμα με δέκα πόντους στο 7' λεπτό (15-5). Παρότι το Ισραήλ προσπάθησε να μαζέψει την διαφορά, οι πλάβι ήταν μπροστά με έξι πόντους στο τέλος της πρώτης περιόδου (24-18). Οι κυανόλευκοι προσπέρασαν στο 15' λεπτό (30-28), με την βαλκανική χώρα με ένα επί μέρους σκορ 22-8, να βγάζει αντίδραση και να προηγείται με δώδεκα πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (50-38).

Η ομάδα του κόουτς Πέσιτς κράτησε τα ηνία του αγώνα στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και προηγήθηκε με επτά πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (65-58). Αν και το Ισραήλ μείωσε την διαφορά στους δύο πόντους (65-63, 33' λεπτό), η Σερβία διατήρησε το προβάδισμα της στα εναπομείναντα λεπτά και νίκησε με 89-78.

Από την Σερβία διακρίθηκαν οι Γιόκιτς (11ρ.) και Μίτσιτς με 29 και 19 πόντους αντίστοιχα. Από το Ισραήλ ξεχώρισαν οι Μαντάρ και Αβντίγια με 20 και 14 πόντους.

Δεκάλεπτα: 18-24, 38-50, 58-65, 78-89