Γαλατασαράι-Χάποελ Χολόν 88-75: Επικράτηση για την ομάδα του Πιστιόλη που βρέθηκε στην κορυφή

Η Γαλατασαράι υπό τις οδηγίες του Έλληνα προπονητή, Ανδρέα Πιστιόλη, νίκησε εντός έδρας την Χάποελ Χολόν με 88-75, με τις δύο ομάδες να έχουν ρεκόρ 3-1.

Οι δύο ομάδες πήγαιναν χέρι-χέρι στην αρχή του αγώνα, με την Γαλατασαράι να έχει τον πρώτο λόγο, αλλά η Χάποελ Χολόν με επτά σερί πόντους, ήταν μπροστά με ένα πόντο στο τέλος της πρώτης περιόδου (18-17). Αν και οι φιλοξενούμενοι ξαναπήραν τα ηνία του αγώνα στα πρώτα λεπτά του δεύτερου δεκαλέπτου και ήταν στο +2 στο 15' λεπτό (30-28), η ομάδα του κόουτς Πιστιόλη με ένα επί μέρους σκορ 17-9 στα επόμενα λεπτά, προηγήθηκε με έξι πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (45-39).

Η ισραηλινή ομάδα με 13 σερί πόντους, κατάφερε να πάρει προβάδισμα με πέντε πόντους στο 24' λεπτό (52-47). Οι γηπεδούχοι ξανά με ένα επί μέρους σκορ 13-7 στα εναπομείναντα λεπτά, προηγήθηκαν με ένα πόντο στο τέλος της τρίτης περιόδου (60-59). Η Γαλατασαράι ανέβασε ρυθμό στην τέταρτη περίοδο και με ένα επί μέρους σκορ 28-16, κατάφερε να νικήσει εντός έδρας την Χάποελ Χολόν με 88-75.

Από την Γαλατάσαραι διακρίθηκαν οι Έννις και Κολοιάρο με 24 και 18 πόντους αντίστοιχα. Από την Χάποελ Χολόν ξεχώρισαν οι Γκριν και Τζόουνς με 15 και 13 πόντους.

Δεκάλεπτα: 17-18, 45-39, 60-59, 88-75