ΠΑΟΚ-Ιγκοκέα 64-75: Κρίθηκε στην τρίτη περίοδο και έπεσε στη Στρασμπούρ με μειονέκτημα έδρας

Ο ΠΑΟΚ δεν τα κατάφερε κόντρα στην Ιγκοκέα, από την οποία ηττήθηκε εντός έδρας με 75-64 και για αυτό θα αντιμετωπίσει στα play-in του BCL την Γαλλική Στρασμπούρ με μειονέκτημα έδρας.

Ο ΠΑΟΚ ξεκίνησε πιο δυνατά τον αγώνα και πήρε προβάδισμα πέντε πόντων (9-4, 5' λεπτό), με την Ιγκοκέα να βρίσκει απαντήσει και να είναι μπροστά με δύο πόντους (11-9, 7' λεπτό). Οι δύο ομάδες εναλλάσονταν στο σκορ, με τους "ασπρόμαυρους" να προηγούνται με ένα πόντο στο τέλος της πρώτης περιόδου (18-17). Ίδιο σκηνικό και στο δεύτερο δεκάλεπτο, με τους φιλοξενούμενους να έχουν τον πρώτο λόγο, παρά την πίεση του ΠΑΟΚ και να προηγούνται με ένα πόντο στο τέλος του ημιχρόνου (38-37).

Η ομάδα από την Βοσνία πέρασε στην αντεπίθεση στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου και με ένα επί μέρους σκορ 23-8, προηγήθηκε με 16 πόντους στο τέλος της τρίτης περιόδου (61-45).  Η Ιγκοκέα δημιούργησε μια διαφορά διψήφιων πόντων στην τέταρτη περίοδο και νίκησε εκτός έδρας τον ΠΑΟΚ με 75-64.

Τα δεκάλεπτα: 18-17, 37-38, 45-61, 64-75
On Fire: Ο Λοβ του ΠΑΟΚ με 20 πόντους, τρία ριμπάουντ και τρεις ασίστ σε 30:24 λεπτά.
H μεγαλύτερη διαφορά: Το 70-48 (οι 22 πόντοι διαφοράς για την Ιγκοκέα στο 35' λεπτό).
Ξεχώρισαν: Από τον ΠΑΟΚ διακρίθηκαν οι Λοβ και Τζόουνς με 20 και εννεά πόντους αντίστοιχα, ενώ από την Ιγκοκέα ξεχώρισε ο Στέφενς με 19 πόντους και εννέα ριμπάουντ, με τους Ρόμπινσον και Σταρκς να σκοράρουν από δέκα πόντους έκαστος.
Το στατιστικό που έκανε την διαφορά: Το 27.27% του ΠΑΟΚ στα τρίποντα, με την Ιγκοκέα να έχει 36.36%
Διαιτητές: Σιουλίν, Ζαστσούκ, Μενίστε